Katarzyna Gemborys
- wrocławska projektantka szkła artystycznego, której prace wystawiane i doceniane są w europejskich galeriach,w tym w Wenecji. Artystka jest związana z wrocławskim i wałbrzyskim środowiskiem akademickim.
Urodzona we Wrocławiu Katarzyna Gemborys to artystka, specjalizująca się w sztuce szkła artystycznego oraz biżuterii szklanej. Ukończyła studia na jednym z prestiżowych wydziałów sztuk pięknych, gdzie zdobyła tytuł doktora sztuki. Katarzyna słynie z niezwykłej kreatywności i umiejętności łączenia tradycyjnych technik szklarskich z nowoczesnymi rozwiązaniami.
Jej prace charakteryzują się unikatowym stylem, w którym można zaobserwować silne nawiązania do natury, symboliki i emocji. W swojej karierze artystycznej Katarzyna Gemborys uczestniczyła w licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jaki za granicą.
Jej prace zdobyły uznanie wśród krytyków sztuki oraz kolekcjonerów.
Od 2021 wraz z duetem Celloice (Hanna Błachuta i Kinga Chudzikowska) tworzy projekt mówiący o przenikaniu się sztuk. W ramach tych działań powstały wydarzenia:
Przenikania/ Na pograniczu Snu i Jawy, Synagoga pod Białym Bocianem w 2021 roku,
Światłocienie, Synagoga Rutika w Dzierżoniowie w 2022 roku,
Fantasmagorie, Synagoga Rutika w Dzierżoniowie w 2023roku,
Transparent Breath, w ramach Venice Glass Week 2023,
Re:action, Budapest Jewelry Week 2023,
Głos kobiet, Galeria YES w Poznaniu oraz Galeria Ring w Legnicy w 2021 roku,
Laureat konkursu Agat ART, Galeria YES w Poznaniu, w 2021 roku
Contemporary Fine Art, ArtNumber23 w Londynie w 2020 roku,
Sense, wystawa zbiorowa Stowarzyszenia Twórców Szkła, Galeria Lipowa 3 w Krakowie w 2020 roku,
Międzynarodowe Biennale Szkła 2019 w Michell ART Gallery w Sofii, Bułgaria w 2019 roku,
Wystawa indywidualna Kształty światła, Galeria Lipowa 3 w Krakowie w 2018 roku,
Wyznacz sieć! Most Excellent!, Wasserschloss Klaffenbach, Chemnitz, Niemcy w 2015 roku,
A.TO.MY. /AND THAT'S US, Międzynarodowe Triennale Szkła i Biżuterii, Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nisou, Czechy w 2014 roku.
Współpracuje z wieloma wrocławskimi ośrodkami jako logopeda, trener głosu i wykładowca akademicki. W obszarze jej zainteresowań leży przede wszystkim komunikacja, a muzyka jest dla niej kolejną formą dialogu.
Doskonaliła swoje umiejętności w ramach licznych kursów mistrzowskich, u profesorów i trenerów głosu takich jak: Ira Siff (Metropolitan Opera), Lucy Arner (Gran Teatre del Liceu Barcelona,Metropolitan Opera, New Jersey Verismo Opera ), Sharon Mohar (reżyser Teatru Narodowego w Paryżu), Stefan Bevier (Filharmonia Berlińska), Anna Chierichetti (solistka Opery La Scala), Irena Sylya (dyrektor Opery Panamskiej), Gabriela Benackova (Czechy), Teresa Żylis-Gara, Stefania Kałużanka, Aleksandra Żminkowska.
Jako solistka koncertuję z orkiestrą kameralną The Zagreb Soloist na festiwalach muzycznych w Chorwacji oraz z Zespołem Solistów Ricordanza, występując na scenach polskich i zagranicznych.
Jest solistką i współzałożycielką duetu Celloice. Pełni rolę prezeski Fundacji “Prosto do Ucha”.
Hanna Błachuta
- sopranistka, kształciła swój głos w kolebce operowych tradycji, we Włoszech, ma za sobą wiele osiągnięć konkursowych oraz debiutanckie role takie jak Hrabina w Weselu Figara Mozarta w Barcelonie, czy też Amor z Orfeusza i Eurydyki Glucka na Letnich Festiwalach w Mediolanie
i Pizie.
Ukończyła studia z zakresu filologii polskiej oraz podyplomowe studia logopedii ogólnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada dyplom neurologopedy. Bierze udział w licznych konferencjach i kursach doszkalających (z zakresu logopedii, emisji głosu, mioterapii, relaksacji). Studiowała na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Ma na swoim koncie wiele nagrań płytowych między innymi: albumu „Musik kennt keine Grenzen” z muzyką Bernsteina, Natansona, Moszkowskiego i Verdiego dla DUX Recording Producers; album „Santo Subito” z kompozycjami Włodzimierza Szomańskiego na kwartet; album Musica Sacromontana ze Stabat Mater Józefa Zeidlera, który dostał nagrodę „Fryderyka”.
Artystka gra na instrumencie francuskim z XIX wieku.
Razem z Hanną Błachutą- sopran tworzą Celloice (duet), występując na scenach w całej Polsce i za granicą oraz na różnych festiwalach muzycznych, między innymi: Festival dei Punti Cardinali, Muzyka Epok i Young Euro Classic. Od lat zajmuje się aranżacją i komponowaniem dla Celloice i innych artystów.
Kinga Chudzikowska
- wiolonczelista, koncertmistrz Barock Orchester Berlin i w Zespole Solistów "Ricordanza", solista Filharmonii Częstochowskiej oraz Teatru Capitol we Wrocławiu.
Ukończyła z wyróżnieniem wrocławską Akademię Muzyczną oraz Hochschule für Musik und Theater Hannover w klasie wiolonczeli. Doskonaliła swoje umiejętności na wiolonczelowych kursach mistrzowskich, kursach dyrygenckich oraz kursach mistrzowskich interpretacji muzyki kameralnej. Jest laureatką wielu konkursów polskich i międzynarodowych. Jako koncertmistrz Barock Orchester Berlin, cyklicznie występuje między innymi w Filharmonii Berlińskiej.
W wyniku nieustannej pracy twórczej, poszukiwań, eksperymentów i samodoskonalenia stworzyła swój indywidualny styl, który jest doceniany przez środowiska artystyczne poprzez zaproszenia do współudziału w prestiżowych wystawach oraz publikacjach. Do jej sukcesów należą: ZWYCIĘSTWO w kategorii PORTRET MASTERS 2020 - Portret kreatywny,finał Beautiful Bizarre Art Prize 2020, wyróżnienie w Siena Photography Awards 2020. Niedawno została artystką polecaną przez firmę Samsung, której prace były prezentowane w telewizji The Frame.
Karolina Skorek
- fotografka, której prace wystawiane są na całym świecie i były publikowane w wiodących magazynach branżowych.
Karolina Skorek to artystka i edukatorką o wielu talentach. Mieszkająca w Walii, Karolina wystawiała swoje prace międzynarodowo i publikowano je w różnorodnych magazynach artystycznych i fotograficznych. Prace Karoliny były prezentowane obok dzieł Rembrandta jako część Trasy Arcydzieł Narodowej Galerii Portretu. Współpracowała z wieloma celebrytami, modelami, firmami i osobami, które zakochały się w malarskim stylu artystki.
Jej prace pojawiły się w Vogue’u, Netflixie, MSNBC, Tatler Asia, Harper’s Bazaar i innych. Jest również pasjonującą wykładowczynią i mentorką, posiadającą lata doświadczenia w pomaganiu fotografom i artystom doskonalić swoje rzemiosło. Poprzez swoje warsztaty i zajęcia dzieli się wiedzą i doświadczeniem, pomagając innym rozwijać ich własny unikalny styl i wizję. Z zobowiązaniem do doskonałości i oddaniem swojemu rzemiosłu, Karolina Skorek jest prawdziwą wizjonerką w świecie sztuki fotografii.
Katarzyna Plucińska
- ceramiczka, zafascynowana naturą. Jej prace wsytawiane były w Polsce i za granicą.
Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, a także Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich na tej samej uczelni. Pracę doktorską na Wydziale Ceramiki i Szkła obroniła w 2018 roku. Ukończyła także Podyplomowe Studium Terapii przez Sztukę w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dwuletnie szkolenie w zakresie psychoterapii zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Zorientowanej na Proces. Jest członkinią Niezależnego Stowarzyszenia Psychologii Archetypowej. Zajmuje się tworzeniem ceramiki unikatowej z użyciem koła garncarskiego oraz innych technik ceramicznych, a także terapią przez sztukę i edukacją artystyczną. Jest autorką wielu publikacji z dziedziny arteterapii. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu oraz jako nauczycielka w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu.
„W pracy twórczej najbardziej inspiruje mnie różnorodność kształtów natury. Szczególnie interesujące są dla mnie: cykl rozwojowy owadów i pajęczaków, muszle oraz skamieniałości. Moim celem nie jest jednak odtwarzanie tych struktur, tylko tworzenie organicznych form abstrakcyjnych, wywołujących pewne skojarzenia. Zaprojektowane przeze mnie formy bywają ciasno zwinięte jak kokony, by z czasem rozwijać się coraz bardziej, tworząc obiekty rzeźbiarskie o ekspresyjnym, niekiedy drapieżnym charakterze. Użycie koła garncarskiego ułatwia mi osiągnięcie wrażenia ruchu. Jako córka entomologa-pasjonata w swoich pracach nawiązuję często do muzealnych kolekcji, gablot pełnych spreparowanych okazów. Wielość gatunków występujących w przyrodzie, daje mi możliwość kontynuacji tematu oraz dalszego rozwoju na mojej drodze twórczej.”
Piotr Kmiecik
- architekt, historyk architektury. Postać barwna i interesująca. Potrafi niezwykle opowiadaćo sprawach, które go interesują.
Zastępca dyrektora Instytutu Przyrodniczo Technicznego d.s. Architektury Wnętrz. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, tam też obronił doktorat. Pracował przy projektach (ogromnych i całkiem małych) na terenie Polski, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, a także kieruje pracami archeologiczno - architektonicznymi na terenie Dolnego Śląska. Uczestniczył między innymi w odkryciu trzeciego wrocławskiego zamku i odsłonięciu reliktów bastionu kleszczowego. Sporo pisze, zarówno tekstów naukowych jak i popularno - naukowych. Ma na koncie autorstwo i współautorstwo książek i całkiem pokaźnej liczby artykułów, a także współpracę z kilkoma popularnymi tytułami branżowymi i krajoznawczymi. Na Architekturze Wnętrz ANS AS w Wałbrzychu odpowiada przede wszystkim za przedmioty o charakterze technicznym (chociaż jego ukochanym „dzieckiem” są wykłady z historii sztuki). Jako zastępca dyrektora IPT jest również odpowiedzialny za całościową organizację kierunku. Ogromny fan kreatywności, trudnych pytań i niebanalnych odpowiedzi.
Ma ona w dorobku wiele prawykonań takich kompozytorów jak Katarzyna Brochocka, Katarzyna Dziewiątkowska, Adam Porębski, a prezentowane były one podczas takich festiwali jak Eurosilesia, Gwiazdy Promują czy Musik unter Zeit wMunster. W 2010 roku pianistka nawiązała współpracę z Chórem Filharmonii Wrocławskiej (obecnie Chór NFM) jako akompaniator i korepetytor, która trwa do dziś. Współpraca ta zaowocowała wspólnym nagraniem płyty wraz z legendarnym Bobem Chilcottem (Seed of Stars, Signu, Classic, 2012). Od 2010 współpracuje z festiwalem Wratislavia Cantans, gdzie ma możliwość pracy z takimi dyrygentami jak Paul McCreesh, Giovanni Antonini, Giancarlo Guerrero, Jacek Kaspszyk, Bassem Akiki. Pianistka regularnie zapraszana jest do współpracy przy ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych oraz kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą, podczas których pracowała między innymi z Rockwellem Blakiem, Kałudi Kałudowem, Robertem Nakonecznym, Eamonem Douganem, Nicolasem Mulroyem, Linusem Rothem, Ingeborg Danz. Koncertuje w kraju i zagranicą z solistami takimi jak Iwona Sobotka, Kałudi Kałudow, Joanna Klisowska, Ewa Płonka, Tomasz Raff czy Karina Skrzeszewska. Uczestniczyła w produkcji opery „Król Roger” pod batuta Jacka Kaspszyka z Mariuszem Kwietniem w roli tytułowej. W latach 2012-2015 była korepetytorem solistów w Operze Wrocławskiej, gdzie miała okazję pracować przy około 15 produkcjach operowych. W 2017 roku wzięła udział w nagraniu albumu „Moniuszko śpiewany inaczej” z orkiestrą Leopoldinum i Akademią Chóralną pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny.
Katarzyna Neugebauer
- pianistka i korepetytorka wokalna,
na co dzień związana z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
Koncertuje na europejskich scenach zarówno jako solistka, jak i kameralistka.
Podczas trwania studiów swoje muzyczne zainteresowania zaczęła kierować w stronę muzyki kameralnej. Nawiązana współpraca ze skrzypkiem Bartoszem Bokunem zaowocowała wydaniem pierwszej płyty CD (Duo4U, 2009, JB Records). W polu zainteresowań artystki znajduje się wykonastwo muzyki współczesnej.
Dorota Sitnik
- obdarzona niezwykłą wrażliwością fotografka. Oprócz fotografii zajmuje się rysunkiem oraz projektowaniem graficznym. Laureatka licznych konkursów fotograficznych.
Urodzona we Wrocławiu. Absolwentka Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu oraz Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Otrzymała dotychczas wiele nagród za fotografię; najważniejsze to: nagroda dla najbardziej obiecującego młodego artysty na Targach Młodej Sztuki MOST w Warszawie,
pierwsze miejsce na Konkursie fotograficznym Wodne Skojarzenia organizowanym przez firmę AQUANET S.A. (Poznań), GRAND PRIX konkursu na autoportret ogłoszonego przez magazyn Pokochaj Fotografię.
Jako solistka brała udział w takich festiwalach jak: Classic Premiere, Festiwal Maj z Muzyką Dawną, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, Festiwal Eurochestries we Francji oraz II Międzynarodowy Festiwal Orkiestr w Chanty-Mansyjsku (Rosja), gdzie otrzymała nagrodę dla najlepszej solistki. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Idę Haendel i Grigorija Żyslina.
W 2008 roku wystąpiła jako solistka w sali kameralnej Filharmonii Berlińskiej, wykonując Koncert na czworo skrzypiec a-moll A. Vivaldiego.
Pełniła funkcję koncertmistrza orkiestry kameralnej Con fuoco i Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej. Na stałe związana jest z Wrocławskim Zespołem Solistów Ricordanza, z którym zagrała około 500 koncertów oraz orkiestrami: Festival Orchestra Berlin, Barock Orchester Berlin, European Vivaldi Players, European Bach Players, gdzie pełni funkcję zastępcy koncertmistrza i koncertmistrza drugich skrzypiec.
Koncertowała m.in. we Francji, Hiszpanii, Norwegii, Rosji, Danii,na Węgrzech, Słowacji, w Czechach, Niemczech i Austrii.
Dagmara Swystun
- skrzypaczka, koncertmistrz Barock Orchester Berlin, laureatka wielu konkursów międzynarodowych.
Ukończyła studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie skrzypiec Wiktora Kuznetsova. W lipcu 2016 została absolwentką prestiżowego rocznego studium International Artist Diploma w Royal Northern College of Music w Manchesterze. W styczniu 2016 ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na wydziale kameralistyki na Universitaet der Kuenste w Berlinie, w klasie słynnego Artemis Quartett. Ma na swoim koncie kilka ważnych koncertów i osiągnięć: w 2002 roku zdobyła III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie im. Josefa Muziky w Czechach.
Sylwia Matuszyńska
- wiolonczelistka związana z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wielokrotnie nagradzana jako solistka i kameralistka.
Jest absolwentką klasy wiolonczeli prof. Stanisława Firleja w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swe umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich, gdzie pracowała m.in. z Michaelem Flaksmanem, Stefanem Popovem, Clausem Reichardtem, Cecylią Barczyk, Eberhardtem Finke, Bartłomiejem Niziołem. Wyróżniana i nagradzana w konkursach wiolonczelowych i kameralnych, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu czy konkursie Premio „Contessa Tina Orsi Anguissola Scotti” w Val Tidone we Włoszech, gdzie oprócz IV nagrody otrzymała również nagrodę specjalną za interpretację sonaty C. Francka. Jako solistka występowała z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Dolnośląskiej, Wrocławską Orkiestrą Akademicką, Orkiestrą Festiwalową Classic Premiere. Jako kameralistka koncertuje z artystami i zespołami w kraju i za granicą. Pełniła rolę koncertmistrza wiolonczel w Hafnia Chamber Orchestra w Kopenhadze oraz Inter Camerata we Wrocławiu, a także zastępcy lidera w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, związana także długoletnią współpracą z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Ma na koncie wiele nagrań muzyki klasycznej i rozrywkowej, m.in. z Nigel Kennedy Quintet. Od 2009 roku na stałe związana z NFM Filharmonią Wrocławską.
Donna Corda Quartet
- kwartet występuje z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej i klasycznej.
Kwartet smyczkowy Donna Corda swoją działalność artystyczną rozpoczął wiosną 2021 r.
Tworzą go absolwentki Akademii Muzycznych z Poznania, Wrocławia oraz Łodzi.
Weronika Ogrodniczak – I skrzypce,
Monika Maszkowska - II skrzypce,
Zuzanna Pyzdek – altówka,
Justyna Bernat – wiolonczela.
Kwartet smyczkowy bierze udział w wielu projektach muzycznych na terenie kraju i za granicą. Współpracuje z uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej. Donna Corda jest zespołem łączącym muzykę klasyczną, wymagającą gruntownego przygotowania instrumentalnego, z muzyką filmową i musicalową. W repertuarze zespołu znajdują się również utwory w autorskiej aranżacji.
Fundacja "Prosto do Ucha" I Wszelkie prawa zastrzeżone
Fundacja "Prosto do Ucha"
+48 693908879, +48 608386665
prostodoucha@gmail.com
KRS 0001071875
NIP 8992978321
Regon 527051506
Polityka bezpieczeństwa danych
Nest Bank numer konta:
31 2530 0008 2041 1079 8361 0001
W tytule przelewu: Darowizna na cele statutowe